Văzui la știri cum că iar urmă turma calea. Calea aplicației că cum va fi peste jdezeci de ani. Oare conștientizează vreunul că e posibil ca nici mâine să nu fie?! Eu zic așa, să lase-n testament să fie pus pe cruce "în poza din dreapta arăta înainte de-a pleca, în cea din stânga era cât p-aici (mai mult sau mai puțin) s-arate".
Se afișează postările cu eticheta facebook. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta facebook. Afișați toate postările
miercuri, 17 iulie 2019
Filozofii de pârâu
Aberat si debitat de
Fetita Junglei13
0
a la Ţopescu
Caprarii
aplicatii tampite,
d-ale oamenilor,
facebook,
turma
marți, 24 martie 2015
Curiozitatea a omorât pisica?
Oricum de coadă a prins-o, măcar.
marți, 16 iulie 2013
De la fb adunate
Şi aici aberate
duminică, 23 iunie 2013
Şi Domnul ce zicea?
De "ce chin-urile" astea?
marți, 11 iunie 2013
Ce chin-ul s-a dus, vivat momentu'!
Momentul ala in care ...
duminică, 3 martie 2013
Una din culmile prostiei
Să te deplasezi, într-unul dintre motelurile din jurul Ploieştiului, cu amantul, el să dea chek-in şi uite-aşa să vadă şi bărbatul. Ştiţi vorba aia, nu ştie bărbatul ce ştie satul, dar uite c-a aflat şi el.
Aviz amatorilor de "ce chinuri".
Aviz amatorilor de "ce chinuri".
duminică, 24 februarie 2013
Constatare
Pe fb, aproape toată lumea scrie despre Harlem Shake.
Cine nu scrie despre asta, scrie de Dragobete.
Cine n-o face nici p-asta, postează despre vizitatori. Cine-s ultimii şi de ce.
Oare de ce?! De ce aproape toată lumea se ţine ca după măgar, pe fb?!
Cine nu scrie despre asta, scrie de Dragobete.
Cine n-o face nici p-asta, postează despre vizitatori. Cine-s ultimii şi de ce.
Oare de ce?! De ce aproape toată lumea se ţine ca după măgar, pe fb?!
luni, 11 februarie 2013
Dacă like, nu share
Dar dacă:
Aberat si debitat de
Fetita Junglei13
0
a la Ţopescu
Caprarii
facebook,
greseli gramaticale,
iţi,
î-ţi
joi, 20 decembrie 2012
Stai calm
şi-mprăştie-ţi creierii pe tavan !
Aaaaa, calmul n-are nimic în comun cu asta?! Mă scuzaţi!
Dar asta cum se poate descrie:
Aaaaa, calmul n-are nimic în comun cu asta?! Mă scuzaţi!
Dar asta cum se poate descrie:
joi, 29 noiembrie 2012
Nu te supăra frate !
In seara asta mă uit la tv, vine TG la Sinteza Zilei, dar deoarece, pentru că, fiindcă, să mă eliberez şi eu, că poate-mi trece lehamitea şi înţeleg oamenii, nu ca mine, care am priceput abia acum, sensul unei întrebări.
A I: s-a ales colbul de blogul acesta, când am început să fiu mai activă pe fb si-aici să pun doar regularităţile.
II: am zis că-mi revin.Şi-n momentul, în care m-am hotărât s-o fac, m-a cuprins o mare lehamite, de net. Oare chiar la nivelul acesta s-a ajuns, oare sunt eu naivă? Consider că-s cu picioarele înfipte bine în pământ şi capul, exact sub nivelul norilor. Bine, am momente-n care visez elefănţei roz, pe tavan, dar îmi revin repede.
III: am luat netul ca pe o sursă de informaţie, o sursă de amuzament, uneori, o sursă de schimbat păreri şi idei cu prietenii şi amicii virtuali, dar...
IV: Şi-acum punctul culminant: lehamitea.
A I: s-a ales colbul de blogul acesta, când am început să fiu mai activă pe fb si-aici să pun doar regularităţile.
II: am zis că-mi revin.Şi-n momentul, în care m-am hotărât s-o fac, m-a cuprins o mare lehamite, de net. Oare chiar la nivelul acesta s-a ajuns, oare sunt eu naivă? Consider că-s cu picioarele înfipte bine în pământ şi capul, exact sub nivelul norilor. Bine, am momente-n care visez elefănţei roz, pe tavan, dar îmi revin repede.
III: am luat netul ca pe o sursă de informaţie, o sursă de amuzament, uneori, o sursă de schimbat păreri şi idei cu prietenii şi amicii virtuali, dar...
IV: Şi-acum punctul culminant: lehamitea.
Aberat si debitat de
Fetita Junglei13
3
a la Ţopescu
Caprarii
facebook,
femei,
femei care inseala,
lehamite,
morti televizate,
posturi,
rautati,
scarba,
viata
sâmbătă, 3 noiembrie 2012
Să vorbim, despre facebook
Sau nu. Să scriem. Eu scriu şi voi urmăriţi, dacă doriţi.
Unu: după cum bine se zăreşte şi-n poza alăturată, nu am suficientă permisiune. Poate o s-o primesc cândva. Apropo, nu e singurul mesaj, ca mai apoi, în doar câteva secunde să îşi revină.
Doi: că nu-nţeleg de ce unele domnişoare îşi fac contul privat, dar dau accept oricui, fără a verifica înainte, am mai spus-o.
Unu: după cum bine se zăreşte şi-n poza alăturată, nu am suficientă permisiune. Poate o s-o primesc cândva. Apropo, nu e singurul mesaj, ca mai apoi, în doar câteva secunde să îşi revină.
Doi: că nu-nţeleg de ce unele domnişoare îşi fac contul privat, dar dau accept oricui, fără a verifica înainte, am mai spus-o.
joi, 5 aprilie 2012
Să fie pentru toată lumea
Că doar d-aia s-a inventat Fb-ul:
Aberat si debitat de
Fetita Junglei13
1 a la Ţopescu
Caprarii
d-ale facebook-ului,
d-ale oamenilor,
facebook,
prostii
joi, 19 ianuarie 2012
D-ale fb-ului cu Print Screen
Mă-ntreba cineva de curând, de fapt îmi reproşa, de ce eu nu spun "te pup" nimănui? Nu ştiu, dar nu pot şi sincer nici nu-s "pupăcioasă" de obraji în vânt, dar pupăceala asta între băieţi mi-a adus zâmbete mai mari decât orice pupăceală între femei.
sâmbătă, 7 ianuarie 2012
Care e cauza şi scopul cui ajută?!
Ce vreu eu să-nţeleg? Multe, dar acum vreau să mă lămurească cineva cum stă treaba cu Cauzele acelea pe fb.
Pe la începuturi, parcă am dat accept la vreo două, de curând n-am răspuns uneia, pentru că ştiam sigur, că n-am cum să mă aflu în două locuri, în acelaşi timp şi-acum tot văd altele noi.
Pe la începuturi, parcă am dat accept la vreo două, de curând n-am răspuns uneia, pentru că ştiam sigur, că n-am cum să mă aflu în două locuri, în acelaşi timp şi-acum tot văd altele noi.
miercuri, 23 noiembrie 2011
E o boală sau e modă?
Uite-aşa m-apucă uneori uimirea, că nu-mi pot reveni orice aş face.
Pintre "pretenii" ăia de pe fb, pe care-i am, deţin şi vreo 5 puşti (nu Klaşnikov, d-ăia, care nu au momentan 18 ani). Îi am, eu i-am acceptat, e treaba mea, nu comunicăm, nu ne comentăm, ne ţinem acolo din motive de rudenie sau amiciţie (na, acum ştiu că restul puştilor mă înjură, dar nu m-apuc acum să le accept la toţi). Nu, că nu fac inventarul la "pretini", dar când puştii ăştia trec de la stadiul de "single" la "engaged" m-apucă râsul şi tre' să vadă şi ochii mei cine-i fericita. Da, puştii sunt băieţi.
luni, 10 octombrie 2011
Ciudaţi
Că te accept printre ceilalţi "nişte oameni" de pe fb, numai ca să-i fac plăcere fetei, e alegerea mea. Că insişti cu mesaje de vrăjit domnişoare e alegerea ta. Că încă te-am ţinut cazat, printre ceilalţi oameni, a fost tot alegerea mea, de dragul fetei, însă cu siguranţă ai ceva la mansardă. Ai putea sta liniştit, cu toţii avem, numai că a ta e mai gravă, părerea mea.
vineri, 15 aprilie 2011
Spam
Recunosc, dupa articolul de aici, imi tot verific mesajele din Spam, poate, poate soseste si raspunsul, pe care-l astept. Pana s-or hotari sa imi raspunda, am gasit un teren la mare, eftin ca braga si-mi spun ca:
primit-o cu ocazia unor intalniri sau contacte de afaceri, fie a fost
selectata dintr-o baza de date la care dvs. ati subscris; sunteti in
baza noastra de date ca urmare a unor corespondente anterioare;
- 365 de lucruri, pe care trebuie sa le fac inainte sa mor (nu stiu care sunt, ca-n mesaj nu scria nimic si nu m-am obosit sa intru-n site-ul respectiv)
-doua mesaje de la Delivery Express, prin care-mi spun ca voi primi coletul in 10 zile lucratoare sau in 15, conform celui de al doilea mesaj si ma intreb "ce primesc,daca nu am comandat nimic nicaieri?"
-niste mesaje legate de Forex sau alte tranzactii d-astea minune,
-o alta livrare de la DHL, despre care iar n-am habar
- niste oferte de aparate minune, pentru mirosuri (oricum am miros foarte rar, asa ca nu imi folosesc)
- niste comentarii pentru blog ( da, chiar cine nu se asteapta, sa stie ca-i ajung comenatriile in Spam)
si bomboana de pe coliva
"- adresa d-voastra de e-mail a fost facuta publica de catre dvs. prinafisari cu caracter publicitar; fie intr-un ghid de afaceri sau am
primit-o cu ocazia unor intalniri sau contacte de afaceri, fie a fost
selectata dintr-o baza de date la care dvs. ati subscris; sunteti in
baza noastra de date ca urmare a unor corespondente anterioare;
sunteti un client al companiei noastre."- clar memoria mea imi joaca feste.
- 365 de lucruri, pe care trebuie sa le fac inainte sa mor (nu stiu care sunt, ca-n mesaj nu scria nimic si nu m-am obosit sa intru-n site-ul respectiv)
-doua mesaje de la Delivery Express, prin care-mi spun ca voi primi coletul in 10 zile lucratoare sau in 15, conform celui de al doilea mesaj si ma intreb "ce primesc,daca nu am comandat nimic nicaieri?"
-niste mesaje legate de Forex sau alte tranzactii d-astea minune,
-o alta livrare de la DHL, despre care iar n-am habar
- niste oferte de aparate minune, pentru mirosuri (oricum am miros foarte rar, asa ca nu imi folosesc)
- niste comentarii pentru blog ( da, chiar cine nu se asteapta, sa stie ca-i ajung comenatriile in Spam)
si bomboana de pe coliva
Aberat si debitat de
Fetita Junglei13
7
a la Ţopescu
Caprarii
din nebuniile lumii,
facebook,
personale,
spam
Abonați-vă la:
Postări (Atom)
